E-Posta Özelliği ile İlgili Sorular ve Cevapları

Sanal Takip'i kullanmaya başladıktan sonra E-Posta hesabım geçici olarak donduruldu.

E-Posta sunucularının e-posta alma/gönderme ile ilgili sınırlamaları vardır. Örneğin gmail de günlük 500 adet e-posta alma hakkınız vardır. Bu sınırı aştığınızda hesabınız geçici olarak dondurulur. Gmail'deki bu sınırlamanın aynısı veya benzeri diğer e-posta sunucularında da mevcuttur. E-posta hesabınıza yoğun bir şekilde erişim sağlanırsa yine aynı şekilde hesabınız dondurulabilir. (Bkz. Gmail Gönderme Sınırları, outlook, hotmail) Bu durumu engellemek için Sanal Takip'in daha az e-posta göndermesini sağlayabilirsiniz.

E-postalar neden birden fazla parça halinde gönderiliyor?

Bu durum e-posta sunucu ayarlarında belirlediğiniz boyut değerine bağlıdır. Gönderilen/alınan her e-postanın belirli bir sınırı vardır. Bu sınır genellikle 25 Mb dır(E-posta sunucusuna göre değişebilir). Eğer program sizin belirlediğiniz boyut değerinden daha çok kayıt yapmışsa, bu kayıtlar parçalar halinde gelecektir.

E-Posta sunucu ayarlarında bilgiler doğru olduğu halde kullanıcı adı veya şifre yanlış uyarısı alıyorum

Bazı e-posta sunucuları için Sanal Takip'in hesabınıza erişimini açmanız gerekmektedir. Gmail için aşağıda anlatılanları yaparak erişimi açabilirsiniz.

Sanal Takip'in gmail hesabınıza erişimini açtığınız halde aynı uyarıyı almaya devam ediyorsanız her zaman kullanmadığınız bir cihazdan oturum açtığınız için gmail oturum açma girişimini engellemiştir ve size bir e-posta göndermiştir. Gelen e-postadaki yönlendirmeleri takip ederek oturum açmaya çalışan kişinin siz olduğunuzu onaylamanız gerekir.

oturum açtınız mı